Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
1 2 -->
Status: zweryfikowana
Posty: 4.004

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 10:39:42

Witajcie, w pokoju mam okno balkonowe. Nie lubię firanek, zasłonek itp., zatem kupiłam rolety bambusowe, ale beznadziejnie wyglądają one na drzwiach od balkonu... I mam problem, bo nie wiem jak zagospodarować to okno. Myślałam zostawić roletę na oknie, a na drzwiach balkonowych zawiesić np. firankę makarony w kolorze brązowym, czekoladowym. Jednak jakoś ten pomysł nie wydaje mi się dobry... Fajnie to będzie wyglądać? Czy po prostu roleta + makarony po obu stronach okna (w tym drzwi balkonowe) - będzie to niesymetryczne (z jednej strony ok. 1 metr ściany a z drugiej drzwi + prawie metr ściany).

Myślałam także o wertikalach takich biurowych na całą ścianę z oknem, albo o zwykłych żaluzjach, które także bardzo mi się podobają, ale na drzwiach też pewnie będą wyglądać nieciekawie... Dodam, że planuję aranżację nie bezpośrednio na szybach, tylko przed wnęką okienną. Tak jak zawiesza się firankę. Żaluzje i rolety bezpośrednio na szybach jakoś mnie nie przekonują...

Widziałam parę fajnych rolet itd. ale większość ma te plastikowe tandetne mechanizmy. których np. rolety bambusowe nie mają.

Suma summarum zostanę chyba przy tradycyjnej aranżacji czyli firance... Tu też mam problem to z firanek to przekonują mnie jedynie te sznurkowe, czyli makarony. Ile tego ewentualnie kupić? Długość ściany z oknem ok. 350 cm. Czyli muszę kupić 3,5 metra x 2 czyli 7 metrów? Czy dostanę gdzieś takie, których nie trzeba marszczyć gdyż są wystarczająco gęste? Nie chcę żeby były zbyt rzadkie, ale zbyt gęste także nie...

Z pewnością ktoś z Was ma takie firanki i mógłby mi pomóc. I czy lepiej zdecydować się na jeden kolor czy np. na beż/brąz, czyli kupić takie o metrowej szerokości i naprzemiennie zawiesić.

Moja wyobraźnia w tej kwestii jet bardzo słaba... ;)
Podzielcie się sugestiami, opiniami, doświadczeniami.
Z góry dziękuję :)

P.s. Rolety rzymskie i panele odpadają.
P.s.2 Moje okno jest prawie identyczne jak na pierwszym zdjęciu, które zamieściła koleżanka poniżej.Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 10:57 przez xanthina.

0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

parapet - proszę o pomoc