Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
<-- 1 2 3 -->
Status: niezweryfikowana
Posty: 593
Ostrzeżenia: 1/5

Staż z Urzedu Pracy.

24 lut 2012 - 13:18:33

Cytat
MagdaM76
Cytat
villemo225
Art.41.6:
Osoba, która z własnej winy nie ukończyła szkolenia, jest obowiązana do zwrotu kosztów szkolenia z wyjątkiem sytuacji, gdy powodem nieukończenia szkolenia było podjęcie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.

Artykuł, który przytoczyłaś nie dotyczy stażu, ale szkoleń zawodowych, mimo że stypendium i przy stażach i przy szkoleniach to 120% kwoty 100% zasiłku dla osób bezrobotnych, jednak staż a szkolenie to 2 różne formy pomocy - staż to instrument rynku pracy a szkolenie usługa rynku pracy.

Co do zatrudnienia po stażu - ustawowego obowiązku nie ma, ale staże najczęściej finansowane są ze środków unijnych, do których pozyskania konieczny jest udział PUP w konkursie poprzez złożenie wniosku, i własnie w tym wniosku PUP może założyć takie kryterium, że pracodawca po stażu ma obowiązek stażystę zatrudnić, zwiększa to tym samym efektywność PUP i szanse na wygranie środków. Jeśli pracodawca nie chce zatrudnić po odbyciu stażu, tutaj znowu od strony formalnej nic mu nie grozi a tym bardziej nic nie grozi stażyście, konsekwencją dla pracodawcy może być tylko odrzucenie przez PUP wniosku o przyznanie kolejnego stazysty.

Kilkaset tysięcy za zatrudnienie stazysty dla pracodawcy to bujda, nikt takich pieniędzy nie dostaje. Zresztą kilkaset tysięcy w PUP nie dostanie się przy jakiejkolwiek formie pomocy.
No JA wiem ze jesli pracodawca mnie zatrudni i stworzy dla mnie miejsce pracy dostanie na wyposazenie zakładu mowa o fryzjerstwie , wiec nie pisz ze nie moze pracodawca nic otrzymac ale warunek jest taki ze ma mnie zatrudnic o umowa ma byc dobra nie zlecenie ,akurat jestem na bierzaca w tym temacie bo jestem bezrobotna i szukam stazu jako fryzjerka tak samo mi przysługuje jako stazystce 750 zł :) taki zakład fryzjerski moze od 20 tysiecy uzyskac najmniej najwiecej nie wiem Aha zapomniałam dodac ilosc mc i lat bezrobotnosci tez sie liczy , jesli masz dochody jakiekolwiek to zapomnij o płatnym stazu w moim przypadku tak nie jest bo dostaje i z UP pieniadze i od pracodawcy ale to kwestia dogadania sie wtedy jest ,wiem ze bardzo opłaca sie zatrudnic bezrobotnego na staz w przypadku długotrwałego bezrobocia .PozdrawiamZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 13:24 przez amla0705.

0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Próbne 3h w sklepie-pomocy!!!!:(