Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
1 2 3 -->
Status: zweryfikowana
Posty: 642
Ostrzeżenia: 3/5

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 20:49:12

Witam.
Mam 21 lat i już mam mocno widoczne żylaki z tyłu nogi na zgięciach kolan.
Najbardziej na jednej nodze. Zawsze miałam "widoczne żyłki" ale od jakiegoś czasu sprawa się pogarsza..
Zrobił mi się nawet dość widoczny "krwiaczek" takie skupisko popękanych naczynek na tej bardziej chorej nodze - wygląda to jak mały siniak... nieestetycznie.
Jestem załamana.. moim atutem zawsze były zgrabne nogi a teraz wstyd się pokazać.. nogi jak u starej babci.

Spekuluje, że powodów pogorszenia stanu mojego zdrowia może być wiele - dodam, że żylaki są u mnie dziedziczne niestety.. moja prababcia miała i babcia ma żylaki. Mój tato również ma z tym problem..
Ponad rok czasu brałam plastry antykoncepcyjne - wg mnie największy winowajca - ale nikt mnie, zwłaszcza lekarz, nie poinformował, że przy żylakach (wcześniej nie były tak widoczne, nie widziałam problemu) antykoncepcja hormonalna nie jest polecana.. Nie miałam żadnych badań, nic - a na związek antykoncepcji z żylakami wpadłam przypadkiem czytając artykuł o żylakach.. Ulotke o plastrach czytałam 100 razy ale jest tam tyle skutków ubocznych i przeciwwskazań że aż się kręciło w głowie.. Ale się obwiniam, za swoją głupotę.
No i praca - od trzech lat na wakacje jadę do Niemiec dorobić - 12 godzin stania w ciężkich warunkach - nogi strasznie bolą - ale czego się nie robi dla kasy?
Poza tym picie kawy a w trakcie roku mało ruchu..
Dodam, że nie mam "ciężkich nóg" a nogi i żylaki mnie nie bolą.

Właśnie wróciłam z Niemiec i postanowiłam coś z tym zrobić, mieszkam w małym mieście ale studiuję we Wrocławiu. Jutro wybieram się najpierw do lekarza rodzinnego - mając nadzieje, na jakieś skierowanie do specjalisty a jak nie da rady to prywatnie. Chciałabym je usunąć, zaleczyć, zwłaszcza tego krwiaczka ale słyszałam, że młodym dziewczynom niechętnie lekarze usuwają żylaki...

Straciłam na pewności siebie i martwię się o zdrowie ;(

Czy macie podobny problem? Możecie coś doradzić? Do jakiego lekarza iść, co zrobić? jaki zabieg? Chętnie dowiem się czegokolwiek ;)

Znalazłam, że u mnie w mieście takimi sprawami zajmuje się jedynie prywatnie chirurg. Postaram się jutro zadzwonić i zarejestrować na konsultację. Zawsze to coś, lepiej niż rodzinny..Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 22:20 przez hellojza.

0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Gulki na boku stóp - co to może być?