Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 21 22 --> ->|

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 14:44:37

Cytat
19aga87
Cytat
mamapatryka
" Poczta ma obowiązek dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Listonosz nie może przynieść od razu awiza. Awizo zostawić można dopiero wtedy, gdy adresata nie ma w domu - tłumaczy Jacek Strzałkowski z UKE"
Takie coś znalazłam
Szkoda, ze nie dopisałas, ze mowa tu była o paczkach, bo ze paczki musza byc dostarczone to wiem, ale listów grubszych, niz zwykly list nie maja obowiazku, wiec co to za porownywanie do fryzjera? Tak samo jak Pani w skalpie nie ma obowiazku pakowania zakupow, tak listonosz nie ma obowiazku dostarczania listow tych "wiekszych". I tyle.
Cytat
magda1039
listonosz tez czlowiek - to prawda ale my placimy za listy a jemu placa za to ze je przyniesie prawda? po co w innym wypadku wogóle ich zatrudniać? to tak jak sprzatajace klatki- moze i one beda kazaly nam samemu posprzatac a one zgarną kase?
Owszem płacimy.
I w tym jest roznica, ze za list GRUBSZY płacimy mniej niz za paczke? dlaczego? Bo paczka musi byc dostarczona, a list nie! chyba ze ten cienki ;) A te porownywania sa abstarkcyjne i tyle;)
W moim poście była mowa o przesyłkach a nie o paczkach,ze przesyłkę ma obowiązek listonosz dostarczyć.Nawet tą grubą.Jeżeli chodzi o paczki:Nie wiem jak jest na innych pocztach ale u nas paczek nie dostarcza listonosz tylko osoba upoważniona do rozwożenia paczek z poczty.I tego człowieka u nas od jakiegoś czasu brak,bo paczki nie dochodzą.

0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Wasze doświadczenia z ebay