Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
1 2 -->
Status: zweryfikowana
Posty: 7.931
Ostrzeżenia: 1/5

przedawniony mandat

21 lis 2013 - 09:00:30

Hej :) mam nadzieję, że znajdzie się ktoś bardziej zorientowany w sytuacji niż ja :)

W roku 2010 dostałam mandat za brak legitymacji do biletu ulgowego w autobusie :) tego samego dnia dostarczyłam legitymację do siedziby 'pkm' i mandat został anulowany. Nikt jednak mnie nie poinformował, że anulowanie mandatu kosztuje 10zł (tak, moja wina tu tez jest, bo powinnam to wiedzieć/sprawdzić) no ale stało się - 10 zł nie zapłaciłam, nie dostałam żadnego powiadomienia czy druku do zapłaty - nic. Zadowolona, że przecież mandat anulowany zapomniałam o sprawie.

Jakieś 2 tygodnie temu dostałam pocztą wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej - 289zł. Ni z gruszki ni z pietruszki po ponad 3 latach taka kwota. Poszłam z tym do 'pkm' gdzie powiedzieli mi, że mandat i tak już jest przedawniony, i że ta firma nie 'ściga' ludzi za przedawnione mandaty z ich polecenia. Ok. Nic z tą sprawą nie zrobiłam, a wczoraj miałam telefon z tejże firmy windykacyjnej. Pani była baaardzo niemiła, nie słuchała co do niej mówię.
Powiedziałam jej, że chcę adres na który będę mogła wysłać im odwołanie z powodu przedawnienia mandatu. Zignorowała je. Pytałam drugi raz - odpowiedziała wymijająco, mówiąc, że to, że mandat jest przedawniony nie oznacza, że nie mogą mnie oni pozwać do sądu i wpisać do krajowego rejestru długów.

No i tutaj moje pytanie - co powinnam zrobić? Gdybym byłą 3 lata temu świadoma, że powinnam zapłacić te 10 zł, to bym oczywiście to wyrównała. Przez 3 lata żadnego powiadomienia - NIC. I nagle odsetki z kosmosu. Co więcej pani z windykacji powiedziała mi też, że to dziwne, bo warunkiem anulowania mandatu jest zapłacenie tych 10 zł. I ona nie wie, jak to jest możliwe, że mandat jest anulowany a ja tych 10zł nie wpłaciłam.
Odwoływać się? Zapłacić? Co mi grozi gdy się odwołam?

0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

czarna :)