Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
1 2 ... 8 9 10 -->
Status: zweryfikowana
Posty: 8.242
Ostrzeżenia: 1/5

Aborcja? legalna w Polsce?

05 lip 2011 - 07:13:17

Aborcja w Polsce


aborcja ma byc dopuszczalna w Polsce!!!!
do 12 tygodnia na zadanie kobiety!
jedynie boje sie ze stanie sie to codzienna forma antykoncepcji... i ciekawe czy to wogole przejdzie? jak sadzicie?
wg mnie jest to dobre posuniecie, bo nie bedzie tak przepelnionych domow dziecka.

.

Aborcja w UE

W Unii Europejskiej większość państw dopuszcza aborcję podczas trzech pierwszych miesięcy ciąży na życzenie kobiety, a po tym okresie - z innych powodów: z przyczyn społecznych, ze względu na zagrożenie zdrowia i życia, na okoliczności, w jakich doszło do ciąży oraz w przypadku choroby dziecka poczętego.

W Szwecji i Holandii nie ma szczegółowych regulacji prawnych dotyczących warunków jakie trzeba spełnić, aby aborcja była „legalna”. Jest ona tam traktowana na równi z innymi zabiegami medycznymi.

W 11 krajach Unii Europejskiej (Austria, Belgia, Dania, Francja, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Szwecja) dopuszczona jest do użytku pigułka wywołującą poronienie.

Prawną regulację problemu aborcji traktaty Unii Europejskiej pozostawiają nadal prawodawstwu poszczególnych krajów.

Dość restrykcyjne są też przepisy aborcyjne w Hiszpanii i Portugalii, a ponadto w Irlandii Północnej, gdzie - inaczej niż w pozostałych częściach Wielkiej Brytanii - oficjalnie nie dopuszcza się zabiegu z tzw. względów ekonomicznych i społecznych.

W Wielkiej Brytanii, Finlandii i Luksemburgu nie ma oficjalnie aborcji na życzenie bez szczególnego uzasadnienia, chociaż można właśnie podać względy ekonomiczne i społeczne.

Natomiast w pozostałych państwach członkowskich Unii przepisy są bardzo liberalne. Aborcja na życzenie - zwykle przed końcem 12- 14 tygodnia ciąży - jest dopuszczalna w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Grecji, Holandii, Niemczech, Szwecji i we Włoszech.

Spośród państw przystępujących i kandydujących do Unii Europejskiej całkowity zakaz przerywania ciąży ma Malta, a Polska ustawa uchodzi za najbardziej restrykcyjną wśród dopuszczających warunkową aborcję. (wac)co z tego ze poki co w Polsce jest ona zakazana- skoro codziennie wiele kobiet pozbywa sie ciazy- placac wielkie pieniadze dla lekarzy ginekologow!

prosze o kulturalne wypowiedzi- a nie wyzwiska i obelgi- raz w zyciu podyskutujmy bez klotni!

0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Tabletki anty-problem