Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
1 2 3 4 5 6 -->
Status: niezweryfikowana
Posty: 285
Ostrzeżenia: 1/5

Chiński kalendarz płodności powstał 700 lat temu i według autorów pozwala przewidzieć płeć dziecka na podstawie miesiąca poczęcia i wieku matki w chwili poczęcia. Parametry te oblicza się według kalendarza księżycowego.

Chiński kalendarz płodności jest bardzo skomplikowany. Wynikiem obliczeń są tabele, o które właśnie opiera się chiński sposób planowania płci niemowlęcia. Tabele te pozwalają wyznaczyć czas, kiedy powinno dojść do zbliżenia, aby zwiększyć szanse na narodziny chłopca lub dziewczynki.

Chińscy eksperci uważają, że metoda ta jest trafna w 99%, a w Stanach Zjednoczonych wskaźnik trafności określono na 85%. Zgodnie z danymi na portalach internetowych skuteczność tej metody to 8 na 10 przypadków, choć jej skuteczność nie została potwierdzona badaniami. Należy pamiętać, że płeć dziecka to kwestia czysto biologiczna. To, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka zależy od plemnika zapładniającego komórkę jajową, a nie na przykład od fazy księżyca.

Co Wy o tym sądzicie?
Wśród moich koleżanek z pracy, tylko w jednym przypadku się nie sprawdził.
Ja jeszcze nie mam dziecka, ale moje narodziny się sprawdziły.

Proponuję, abyście napisały czy w Waszym przypadku chiński kalendarz się sprawdził. Jeżeli nie macie dzieci, to obliczcie swoje poczęcie lub znajomych, mamy, babci, brata...nie wiem :)

Zobaczymy, czy faktycznie w większości przypadkach się sprawdza.0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Jedynaki