Szukaj na forum:
Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
KONKURS ŚWIĄTECZNY
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki
Załóż konto
Odpowiedz
1 2 3 4 -->
Status: zweryfikowana
Posty: 2.378
Ostrzeżenia: 5/5

zużycie wody

19 sty 2011 - 10:30:16

Z góry przepraszam jeśli watek źle umieszczam :)

Moja drogie Panie! Mam takie pytanie: ile wynosi u Was średnie zużycie wody? Głównie kieruję je do mam, które nie pracują poza domem albo ktoś inny spędza w domu dużo czasu. Wg rozporządzenia Ministra Infrastruktury średnie zużycie to 3m3/osobę/miesiąc, ale to jest średnia, a mnie interesuje właśnie zużycie w przypadku osób dużo czasu spędzających w domu. Wiadomo, że więcej zużywa rodzina w której mama z dzieckiem siedzą w domu, a tylko tata pracuje, niż np. 3 osoby dorosłe pracujące, które w domu tylko się myją, jedzą śniadanie i kolację.

Mam drobne wątpliwości odnośnie zużycia wody w mieszkaniu, które od pół roku wynajmuję. Mieszkam w Warszawie w bloku, wodę ogrzewam Junkersem. Z wynajmującą ustaliliśmy, że płacimy czynsz + rachunki za gaz i prąd, w umowie jest tylko to. Dodatkowo mówiła nam ona, że w czynszu który płaci ona spółdzielni jest już woda, ale dodatkowo jest w mieszkaniu licznik zimnej wody, więc jeśli przekroczymy tę zaliczkę która jest w czynszu to będziemy musieli dopłacić. Liczyliśmy się z koniecznością dopłaty np. 200 zł za pół roku, ale przedwczoraj zadzwoniła do nas właścicielka z informacją że mamy do zapłaty 800 złotych!!! Dla mnie to jest kwota z kosmosu. Nie znam jeszcze zużycia w m3 (zresztą to będzie trudne, bo wprowadzając się nie spisaliśmy stanu licznika, ale to inna kwestia).
W poprzednim mieszkaniu nic nie było w czynszu, płaciliśmy ok. 900 zł/pół roku za wodę zimną + podgrzanie ciepłej, za samą zimną wychodziło ok. 550-600 zł. WIem że stawki za m3 są różne... ale tam zużywaliśmy średnio 90 m3 przez pół roku, czyli ok. 15 m3 miesięcznie. Mi to zużycie wydaje się normalne, pralkę mamy dobrą, nic nam nie cieknie, wodę oszczędzamy. W tamtym mieszkaniu ciągle ktoś był (ja albo niemąż, a często oboje), bo córka nie chodziła jeszcze do żłobka. Teraz od września córka poszła do żłobka, jest tam średnio pół miesiąca, niemęża nie ma cały czas, ja od początku listopada pracuję w domu, więc w sumie w dzień jestem tylko ja - czyli powinniśmy zużyć mniej niż w tamtym mieszkaniu... Zastanawiam się czy mnie ktoś nie robi w bambuko i dlatego pytam Was ;) Nie mam jeszcze info ile m3 jest w czynszu, ale jeśli jest tak klasycznie (3m3/os., czyli 9m3) i stawka za m3 jest taka jak w tamtym mieszkaniu (7,6/m3) to wychodzi że zużyliśmy 165 m3 przez pół roku!
I jeszcze dwa pytania:
- do mam które mają ryczał za wodę w czynszu: ile spółdzielnia liczy na osobę? z tego co wyczytałam w necie waha się to od 3m3 do 9m3, ale czy to możliwe że liczy mniej niż 3?
- ile płacicie za m3 zimnej wody?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 10:36 przez majka51.

0 Odpowiedz Cytuj
Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

kłamstwo u dziecka HELP